Vuosikokouksen päätöksiä

Seuran sääntömääräinen vuosikokous pidettiin poikkeuksellisesti Microsoft Teams -etäkokouksena 2.2.2021. Läsnä kymmenen seuran jäsentä.

Seuran puheenjohtajaksi valittiin uudelleen Heikki Roivainen. Voimia.

Jäsenmaksut päätettiin pitää ennallaan: perheet 190, yksilöt 130, juniorit 60, ulkopaikkakuntalaiset´perheet 100 ja ulkopaikkakuntalaiset yksilöt 70 euros/vuosi. Jäsenmaksua aletaan kuitenkin periä vasta siltä viikolta lähtien, kun kaikille jäsenille avoimet pelivuorot voidaan jälleen pandemiarajoitusten väistyttyä käynnistää. ESIMERKKI: jos vuorot alkavat heinäkuun 2021 alussa, tulee yksilöjäsenen maksuksi tänä vuonna 130e x 50% eli 65e.

Hämeenlinnan eliiitti-kisat ja juniorivalmennukset pyritään järjestämään rajoitusten salliessa ja näistä tiedotetaan myöhemmin.